gayrimenkul-web-sitesi

Gayrimenkul Danışmanının Kişisel Web Sitesinde Neler Olmalıdır?

Gayrimenkul danışmanları için web sitesi oldukça önemlidir. Özellikle günümüzde işlerin büyük bir kısmı dijitalde halledilebilir. Müşteriler de hizmet almadan önce çeşitli platformlar sayesinde araştırmalar yapar ve güvenilir gayrimenkul danışmanlarını tercih etmek ister. Eğer verdiğiniz gayrimenkul danışmanlığı hizmetini, web sitesinde profesyonel bir şekilde sunabilirseniz hem daha geniş bir kitleye hitap edebilir hem de güven elde edebilirsiniz. Kişisel web sitenizi hazırlarken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Mevcut web sitenizde bu kriterlerin bulunup bulunmadığını da kontrol edebilir ve gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz. Kişisel  web sitesi konusunda bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Sizi Tanıtmalı ve Detaylı Bilgi Sunmalı

Verdiğiniz gayrimenkul danışmanlığı hizmeti için bir web sitesi açacaksanız, bu sitede mutlaka kişisel bilgileriniz olmalıdır. Kısa bir biyografi yazısı ve özellikle gayrimenkul sektöründeki deneyimlerinizden bahsettiğiniz bir alan olabilir. Bu sayede müşterilerin sizi daha iyi ve yakından tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu kadar detaylı bilgi vermeniz ise müşterilerinizde güven duygusu oluşturabilir. 

Kişisel  web sitenizde kendinizle ilgili bilgiler verdikten sonra hizmetinize dair de açıklamalar oluşturmalısınız. Örneğin; danışmanlığını yaptığınız gayrimenkulleri tanıtabilir ve kimler için uygun olduğunu anlatabilirsiniz. Portföyünüzde yer alan tüm gayrimenkuller için detaylı açıklamalar yazmanızda fayda vardır. Ayrıca düzenli olarak yayınlayacağınız yazılar da bu sektörde ne kadar deneyimli ve profesyonel olduğunuzu gösterir. Özellikle gayrimenkul sektöründe meydana gelen değişiklikleri ve güncel bilgileri içeren yazılar yazarak web sitenizde yayınlayabilirsiniz.

gayrimenkul-web-sitesi-nasil-olmali

Müşterileriniz Aradıklarını Kolayca Bulmalı

Müşterileriniz için ne kadar kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturursanız, o kadar yüksek oranda geri dönüş alabilirsiniz. Sayfaların olduğu kategorileri, web tasarımını, butonları olabildiğinde basit tasarlamanızda fayda vardır. Bu sayede müşterileriniz aradıkları içeriklere kolay bir şekilde ulaşabilir ve web sitenizde kalma oranları yükselir. Eğer içeriklere ulaşmak için zor tasarımlara yer verirseniz, müşterileriniz bir süre sonra aradıklarını bulamadığı için başka web sitelerine yönelebilir. Web sitesi içinde olabildiğince yönlendirici ifadeler kullanmalı ve kullanıcıların işini kolaylaştırmalısınız.

Renk ve tasarım konusunda seçim yaparken kurumsal kimliğinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede müşterilerinizin aklında kalabilir ve sonraki süreçlerde de tekrar tercih edilebilirsiniz. Eğer gayrimenkul danışmanlığı konunda yeniden bir ihtiyaç olursa, web sitenizden memnun kalan kullanıcılar sizi tekrar ziyaret etme eğilimi gösterir. Ayrıca detaylı ve profesyonel hazırlanmış bir web sitesi sayesinde müşterileriniz çoğu bilgiye sizi aramadan ulaşabilir. Böylece telefon trafiğinizi azaltabilir ve işinizdeki farklı konulara daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

gayrimenkul-web-sitesi-neler-olmali

Gayrimenkul Web Sitesinde Gerçek İçeriklere Yer Verin

Web sitenizde mutlaka gerçek bilgilere yer vermelisiniz. Özellikle kendinizi tanıtan yazıları kesinlikle doğru bilgilerle zenginleştirmelisiniz. Aksi takdirde müşterileriniz size ulaştığında beklentilerini karşılayamayabilirler ya da size ulaşamayabilirler. Bu da güvenlerinin kırılması anlamına gelir. Aynı şekilde verdiğiniz hizmete dair detaylı bilgiler konusunda da gerçek içeriklerden yararlanmalısınız. Gayrimenkul danışmanlığını yaptığınız mülkler hakkında tüm bilgiler gerçek olmalı; eğer hatalı bilgilere yer verirseniz müşterileriniz size ulaştığında ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

Çok sayıda gayrimenkul için danışmanlık veriyorsanız, web sitenizde bunların görsellerine ve bilgilerine yer verebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz sizinle iletişime geçmeden önce bir filtreleme yapabilir ve sizi ilgilendikleri gayrimenkul için arayabilirler. Resimlerin özgün olmasına da dikkat etmelisiniz. Farklı web sitelerindeki görselleri kullanarak gayrimenkulleri sunarsanız, hem kullanıcıların önüne çıkma konusunda hem de güven duygusu açısından dezavantaj yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla web sitenizde yer alan tüm bilgilerin gerçek ve doğru olmasına ekstra özen göstermelisiniz. 

Siz de gayrimenkul danışmanlığı hizmetiniz için bir web sitesi oluşturacaksanız Revy’e güvenebilirsiniz. revywebsite.com adresinden 5 dakşikada kişisel web sitesinizi oluşturabilirsiniz. Kişisel bir web sitesi kurmak için Revy’nin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca diğer hizmetler sayesinde de gayrimenkul sektöründeki tüm işlerinizi uçtan uca yönetebilirsiniz. Müşteri, portföy ve ilan yönetimi işlerinizde Revy her zaman yanınızda!

Yorum Yap

Günümüzde, birçok hizmet sektöründeki müşteriler, yaşamak istedikleri deneyimler için hizmet alıyor ve ödeme yapıyor. Değişen ve gelişen dijital dünyada emlak danışmanları da daha iyi satış yapabilmek için müşterilerine en iyi deneyimleri sunmak zorunda. Çünkü müşterilerin artık beklemeye tahammülü yok. Müşteriler, emlak danışmanına sordukları soruların cevabını kısa sürede almak istiyor ve daha verimli, hızlı hizmet talep ediyorlar. Bu durumda, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve onlara mümkün olan en kısa sürede uygun cevapları verebilmek için uygulamalara, teknolojik gelişmelere ihtiyaç duyuluyor....

Ancak, emlak danışmanlarının işlerini hızlı ve kaliteli yapmasını engelleyen birtakım sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan bazılarını sizler için listeledik:

Alıcı Yönetimi Eksiklikleri:

Sınırılı müşteri takip araçları nedeniyle satış fırsatlarının kaçırılması

Portföy ve Mülk Sahibi ile İlgili Sorunlar:
Mülk sahiplerinin satış/kiralama süreçlerini takip edememesi

Diğer Emlakçılar ve Ofis ile Paylaşım:
Emlakçılar arası iletişim ve paylaşımın markalar olması veya kısıtlı kalmasının portföylerin işleme dönüş süresini uzatması

Pazarlama:
Sınırlı pazarlama araç ve kanalları nedeniyle alınan portföylerde satışların düşük olması ve pazarlama araçlarının ekstra uzmanlık gerektirmesi, maliyetli olması

Müşteri Memnuniyeti:
Sektörde hizmet ve uygulama standartlarının henüz istenilen düzeye gelmemiş olması ve denetlenme sorunları

Doküman Yönetimi ve Arşivleme:
Gerekli eski belgelere, ofis şablonlarına dokümanlarına erişmede zorlukların yaşanması

Tüm bu sorunlar düşünüldüğünde, hepsine çözüm olabilecek ve gayrimenkul sektöründe hızı, verimliliği artıracak bir uygulamaya ihtiyaç olduğu sonucuna ulaşılıyor. Revy App tam da bu noktada devreye giriyor. En genel tanımıyla gayrimenkul profesyonellerine özel dijital iş platformu olan Revy App, CRM tabanlı mobil uygulama sayesinde, müşteri ilişkilerinizi, tüm dökümanlarınızı, ilanlarınızı, portföylerinizi ve ekibinizi basitçe yönetebileceğiniz tamamen emlak danışmanları ve emlak ofisleri düşünülerek tasarlandı.

Gayrimenkul Danışmanı Nedir?
Gayrimenkul satın almayı, kiralamayı ya da gayrimenkul satmayı, kiraya vermeyi planlayan müşterilerle çalışan, ofis, arsa, mülk gibi portföyleri tanıtan ve müşteri beklentileri doğrultusunda çözümler sunan kişiler gayrimenkul danışmanı olarak tanımlanır.

“Gayrimenkul danışmanı ne iş yapar?” arama motorlarında en sık aranan sorular arasındadır. Gayrimenkul sektöründe bütünsel olarak hizmet veren gayrimenkul danışmanlarının birçok görev tanımı bulunmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını iyi analiz etmek, gayrimenkul danışmanının en önemli görevlerinden biridir. Müşterinin ekonomik durumunu, beklentilerini, ihtiyaçlarını doğru anlayan emlak danışmanları, müşteri ihtiyacına uygun portföyler sunabilir. Bu da satış ya da kiralama sürecinin çok daha hızlı ve verimli geçmesi demektir. Böylece hem müşteri hem de gayrimenkul danışmanı süreçten memnun kalacaktır.

Gayrimenkul satmak isteyenlerle bağlantı geliştirmek ve portföy almak da gayrimenkul danışmanının görev tanımları arasındadır. Satış ya da kiralama yapacak müşteri kitlesi oluşturmadan yani elinde portföyler olmadan müşteri ağını geliştirmek ve alıcılarla irtibat kurmak mümkün olmayacaktır.
Konut satın almak ya da kiralamak isteyen müşteri kitlesine ulaşmak gayrimenkul danışmanı için oldukça önemlidir. Bunu sağlayabilmek için de bol bol tanıtım yapmak gerekecektir. Bu noktada dijital pazarlama ve internet reklamcılığı oldukça iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. Yani gayrimenkul danışmanının dijital araçlara hakim olması ya da dijital araçlara hakim kişi/şirket bağlantıları kurması faydalı olacaktır.

Gayrimenkul danışmanı, bölgesini iyi tanımalıdır. Bölgesinin avantajlarını, dezavantajlarını bilen ve müşterilerine bunları olabilecek en doğru şekilde aktarabilen gayrimenkul danışmanları rakiplerinden bir adım öndedir.

Müşterilerle sürekli iletişim kurmak ve sorularına anında dönüş sağlamak, gayrimenkul danışmanı için çok önemlidir. Bu sayede hem mevcut müşterilerde müşteri memnuniyeti sağlanır hem de potansiyel müşterilere ulaşmak mümkün olur.

Güncelde kalmak gayrimenkul danışmanı için bir gerekliliktir. İyi bir gayrimenkul danışmanı her zaman sektörünü yakından takip eder ve gelişmeleri işine adapte eder.

Müşteri bilgilendirmek, yönlendirmek ve onlara emlak sektöründe danışmanlık yapmak da gayrimenkul danışmanın iş tanımları arasındadır.

Satış ve alış sırasında gereken belgeleri düzenlemek ve takibini yapmak da gayrimenkul danışmanının sorumluluğundadır.

Revy ile Gayrimenkul Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Revy App, gayrimenkul danışmanları için özel olarak tasarlanan, bütünsel bir uygulamadır.

Emlak danışmanlarını ve ofisleri iş süreçlerini yaparken hızlandırmak, işlerini kolaylaştırmak ve verimli hale getirip sürecin tüm aşamalarının ölçülebilir ve takip edilebilir hale getirmek üzerinde kurulan uygulama, mobil durumda olan danışmanlar içinse nerede olurlarsa olsunlar, işlerinin tüm süreçlerini yönetmelerini sağlamayı amaçlar.

Revy App; müşteri yönetimi, portföy yönetimi, pazarlama araçlarından, müşteri memnuniyet anketine, doküman yönetimi ve raporlama modüllerine kadar gerekli geniş bir hizmet yelpazesi sunacak şekilde tasarlanmıştır. Yani Revy App araçları ile gayrimenkul pazarlama süreci tamamen profesyonel bir şekilde yönetilebilir.