Emlak Yazılım Kullanmanın 3 Avantajı

Emlak yazılım uygulamaları, emlak sektöründe işlerinizi profesyonel bir şekilde yürütmenize yardımcı olur. Çeşitli özellikleri ile avantajlar sunan emlak yazılım uygulamaları, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırır. İşletmenizin verimliliğini artırmaya yarayan bu uygulama, iş süreçlerinin büyük bir kısmını hızlandırır, daha verimli hale getirir ve  otomatikleştirir. Bu yazılımlar sayesinde müşterilerinizin bilgileriniz düzenleyebilir, mülk bilgilerini kolayca güncelleyebilirsiniz. Ayrıca pazarlama faaliyetlerini yönetme konusunda da kolaylık sunar.

Bu uygulamalar sayesinde , bulunduğunuz yerel emlak pazarındaki trendleri ve fırsatları daha iyi değerlendirebilirsiniz. Emlak yazılımlarında yer alan özellikler sayesinde müşterilerinizle daha etkili iletişim kurabilirsiniz. Müşterilerinizin bilgilerini tek bir platformda tutmak da ekip içi iletişiminizi artırmanıza yardımcı olur.

emlak-yazilim

Emlak Yazılım ile İş Takibinizi Kolaylaştırın

Emlak yazılım uygulamaları, iş takibinizi kolaylaştırmak ve günlük işlerinizi profesyonel bir şekilde takip etmek konusunda size kolaylık sağlar. Tüm portföyünüzün bütün bilgilerini, belgelerini, fotoğraflarını size ait dijital bir alanda arşivleyebilir her zaman cep telefonunuzdan kolayca erişebilir ve  güncel tutabilirsiniz. Emlak yazılımlarında genellikle bir CRM sistemi de yer alır. Bu sistem, müşteri ilişkileri yönetimi açısından fayda sunar. Bu sistem sayesinde müşterilerinizin bilgilerini düzenleyebilir ve geçmişi takip edebilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerinizle daha etkili iletişime geçebilirsiniz.

Emlak yazılımlarında bulunan sistemler, müşterilerinizle olan randevularınızı takip etmenizi sağlar. Bu takvime randevular, etkinlikler ve toplantılar ekleyip düzenleme yapabilirsiniz. Emlak yazılım sistemleri, genellikle mobil uyumlu olduğundan saha çalışmalarında da güncelleme yapmanız mümkündür. İş performansınızı artırmaya yönelik olarak emlak yazılımları sayesinde Pazar trendlerini izleyebilir ve anlık raporlar alabilirsiniz. 

Dijitalleşmenin Gerisinde Kalmayın

Emlak yazılım uygulaması kullanmak, dijital dönüşüme ayak uydurmanızı sağlar. Pazarlama araçlarınızı dijital bir şekilde düzenleyerek iş takibinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. 

Dijitalleşen dünyada kampanyaları da dijital olarak düzenlemek emlak firmanıza bir avantaj kazandırır. Müşterilerinizin ilgisini çekebilecek dijital reklamlar ve kampanyaları, onların görebileceği web sitelerinde paylaşabilirsiniz. Bu sayede ilanlarınızın daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan gayrimenkulleri, bu şekilde müşterilerinize daha etkili ulaştırabilirsiniz. 

Emlak firması olarak hangi alanlarda eksikleriniz olduğunu görmek için raporlara ihtiyacınız vardır. Bu raporları dijital bir şekilde oluşturmak, ihtiyacınız olan bilgilere kısa süre içinde ulaşmanızı sağlar. Bu da hangi alanlarda gelişim göstermeniz gerektiğini daha iyi analiz etmenize ve işletmenizi iyileştirmenize yardımcı olur. Profesyonellere özel olarak hazırlanan bu uygulamalarda yer alan Pazar analizi, gayrimenkul bilgi kayıt formu, akıllı özel bildirimler gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Müşterilerinizi ve Portföyünüzü Tek Yerden Yönetin

Emlak sektöründe yer alan firmaların birden fazla ilanı ve müşteriyi bir arada yönetmeye çalışması zorlayıcı olabilir. Bu kimi zaman vakit alan bir işe dönüşebilir. Ancak emlak yazılım uygulamaları, tüm portföyünüzü tek bir platforma toplamanızı sağlar. Böylece bütün ilanlarınızı aynı yerden yönetebilir ve aradığınız ilanı daha hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Özellikle hangi ilanın hangi müşteriye uygun olduğunu tespit etme konusunda emlak yazılımları size büyük bir kolaylık sağlar.

Portföyünüz gibi müşterilerinizi de aynı yerden yönetmek oldukça avantajlıdır. Örneğin; müşterilerinizin iletişim bilgilerini görüntüleme ve güncelleme açısından emlak yazılımları size zaman kazandırır. Bu müşterilerin isteklerini takip etmek ve onları uygun ilanlarla eşleştirmek konusunda kolaylık elde edebilirsiniz. Emlak yazılım sistemleri sayesinde tüm işlerinizi tek bir platformdan yönetmek, verimliliğinizi artırmaya yarar.

Portföy bulma, farklı emlak sitelerinde yer alan ilanları tek bir platformda görüntüleme, müşterilerinize uygun ilanları kendi isminiz ve markanızla gönderme özellikleri, emlak yazılım uygulamalarını çok daha kullanışlı hale getirir. Eğer emlak işletmeniz varsa, tüm bu işleri kolaylaştırmak için siz de emlak yazılım uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Revy Emlak, emlak sektöründe çalışanlar için sunduğu avantajlı özellikleri ile öne çıkar. Revy emlak yazılım uygulaması sayesinde hiçbir müşteri fırsatını kaçırmazsınız. Erişemeyeceğiniz ilanlar bile 7/24 elinizin altında olduğundan müşterilerinize daha hızlı ve kesintisiz hizmet verebilirsiniz. Ayrıca Revy Website sayesinde dakikalar içerisinde kendi kişisel web sitenizi oluşturma imkanınız da var. Tüm bu özelliklerden faydalanmak için siz de Revy uygulamasını tercih edebilirsiniz.

İlgilinizi çekebilir: Emlakçılara Para Kazandıran Teknoloji

Yorum Yap

Günümüzde, birçok hizmet sektöründeki müşteriler, yaşamak istedikleri deneyimler için hizmet alıyor ve ödeme yapıyor. Değişen ve gelişen dijital dünyada emlak danışmanları da daha iyi satış yapabilmek için müşterilerine en iyi deneyimleri sunmak zorunda. Çünkü müşterilerin artık beklemeye tahammülü yok. Müşteriler, emlak danışmanına sordukları soruların cevabını kısa sürede almak istiyor ve daha verimli, hızlı hizmet talep ediyorlar. Bu durumda, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve onlara mümkün olan en kısa sürede uygun cevapları verebilmek için uygulamalara, teknolojik gelişmelere ihtiyaç duyuluyor....

Ancak, emlak danışmanlarının işlerini hızlı ve kaliteli yapmasını engelleyen birtakım sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan bazılarını sizler için listeledik:

Alıcı Yönetimi Eksiklikleri:

Sınırılı müşteri takip araçları nedeniyle satış fırsatlarının kaçırılması

Portföy ve Mülk Sahibi ile İlgili Sorunlar:
Mülk sahiplerinin satış/kiralama süreçlerini takip edememesi

Diğer Emlakçılar ve Ofis ile Paylaşım:
Emlakçılar arası iletişim ve paylaşımın markalar olması veya kısıtlı kalmasının portföylerin işleme dönüş süresini uzatması

Pazarlama:
Sınırlı pazarlama araç ve kanalları nedeniyle alınan portföylerde satışların düşük olması ve pazarlama araçlarının ekstra uzmanlık gerektirmesi, maliyetli olması

Müşteri Memnuniyeti:
Sektörde hizmet ve uygulama standartlarının henüz istenilen düzeye gelmemiş olması ve denetlenme sorunları

Doküman Yönetimi ve Arşivleme:
Gerekli eski belgelere, ofis şablonlarına dokümanlarına erişmede zorlukların yaşanması

Tüm bu sorunlar düşünüldüğünde, hepsine çözüm olabilecek ve gayrimenkul sektöründe hızı, verimliliği artıracak bir uygulamaya ihtiyaç olduğu sonucuna ulaşılıyor. Revy App tam da bu noktada devreye giriyor. En genel tanımıyla gayrimenkul profesyonellerine özel dijital iş platformu olan Revy App, CRM tabanlı mobil uygulama sayesinde, müşteri ilişkilerinizi, tüm dökümanlarınızı, ilanlarınızı, portföylerinizi ve ekibinizi basitçe yönetebileceğiniz tamamen emlak danışmanları ve emlak ofisleri düşünülerek tasarlandı.

Gayrimenkul Danışmanı Nedir?
Gayrimenkul satın almayı, kiralamayı ya da gayrimenkul satmayı, kiraya vermeyi planlayan müşterilerle çalışan, ofis, arsa, mülk gibi portföyleri tanıtan ve müşteri beklentileri doğrultusunda çözümler sunan kişiler gayrimenkul danışmanı olarak tanımlanır.

“Gayrimenkul danışmanı ne iş yapar?” arama motorlarında en sık aranan sorular arasındadır. Gayrimenkul sektöründe bütünsel olarak hizmet veren gayrimenkul danışmanlarının birçok görev tanımı bulunmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını iyi analiz etmek, gayrimenkul danışmanının en önemli görevlerinden biridir. Müşterinin ekonomik durumunu, beklentilerini, ihtiyaçlarını doğru anlayan emlak danışmanları, müşteri ihtiyacına uygun portföyler sunabilir. Bu da satış ya da kiralama sürecinin çok daha hızlı ve verimli geçmesi demektir. Böylece hem müşteri hem de gayrimenkul danışmanı süreçten memnun kalacaktır.

Gayrimenkul satmak isteyenlerle bağlantı geliştirmek ve portföy almak da gayrimenkul danışmanının görev tanımları arasındadır. Satış ya da kiralama yapacak müşteri kitlesi oluşturmadan yani elinde portföyler olmadan müşteri ağını geliştirmek ve alıcılarla irtibat kurmak mümkün olmayacaktır.
Konut satın almak ya da kiralamak isteyen müşteri kitlesine ulaşmak gayrimenkul danışmanı için oldukça önemlidir. Bunu sağlayabilmek için de bol bol tanıtım yapmak gerekecektir. Bu noktada dijital pazarlama ve internet reklamcılığı oldukça iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. Yani gayrimenkul danışmanının dijital araçlara hakim olması ya da dijital araçlara hakim kişi/şirket bağlantıları kurması faydalı olacaktır.

Gayrimenkul danışmanı, bölgesini iyi tanımalıdır. Bölgesinin avantajlarını, dezavantajlarını bilen ve müşterilerine bunları olabilecek en doğru şekilde aktarabilen gayrimenkul danışmanları rakiplerinden bir adım öndedir.

Müşterilerle sürekli iletişim kurmak ve sorularına anında dönüş sağlamak, gayrimenkul danışmanı için çok önemlidir. Bu sayede hem mevcut müşterilerde müşteri memnuniyeti sağlanır hem de potansiyel müşterilere ulaşmak mümkün olur.

Güncelde kalmak gayrimenkul danışmanı için bir gerekliliktir. İyi bir gayrimenkul danışmanı her zaman sektörünü yakından takip eder ve gelişmeleri işine adapte eder.

Müşteri bilgilendirmek, yönlendirmek ve onlara emlak sektöründe danışmanlık yapmak da gayrimenkul danışmanın iş tanımları arasındadır.

Satış ve alış sırasında gereken belgeleri düzenlemek ve takibini yapmak da gayrimenkul danışmanının sorumluluğundadır.

Revy ile Gayrimenkul Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Revy App, gayrimenkul danışmanları için özel olarak tasarlanan, bütünsel bir uygulamadır.

Emlak danışmanlarını ve ofisleri iş süreçlerini yaparken hızlandırmak, işlerini kolaylaştırmak ve verimli hale getirip sürecin tüm aşamalarının ölçülebilir ve takip edilebilir hale getirmek üzerinde kurulan uygulama, mobil durumda olan danışmanlar içinse nerede olurlarsa olsunlar, işlerinin tüm süreçlerini yönetmelerini sağlamayı amaçlar.

Revy App; müşteri yönetimi, portföy yönetimi, pazarlama araçlarından, müşteri memnuniyet anketine, doküman yönetimi ve raporlama modüllerine kadar gerekli geniş bir hizmet yelpazesi sunacak şekilde tasarlanmıştır. Yani Revy App araçları ile gayrimenkul pazarlama süreci tamamen profesyonel bir şekilde yönetilebilir.